Terhességmegszakítás

brf_logo_2021_FINAL_BLUE_PNG

A tartalom megjelenését a Medinet keretrendszer fejlesztője, a Brandforce támogatta.

A tartalom megjelenését a Medinet keretrendszer fejlesztője, a Brandforce támogatta.

Ön minden bizonnyal alapos megfontolás után jutott arra az elhatározásra, hogy terhességét nem kívánja kiviselni, és miután a terhességmegszakítás műtétjét intézetünkben kívánja elvégeztetni, szeretnénk felhívni figyelmét néhány fontos tudnivalóra.
Az osztályra történő felvételkor minden pácienst megvizsgál a részlegvezető főorvos, és ezután kerül sor a méhszáj gyógyszeres előkészítésére is.

A terhesség megszakítása során szükség van a méhnyak előkészítésére, melyet korábban speciális pálcikák, úgynevezett Lamináriák segítségével végeztünk. Jelenleg azonban gyógyszeres méhnyak előkészítést alkalmazunk, mely lényegesen kisebb megterhelést és szövődményrátát jelent.

A műtét altatásban történik, a beavatkozás után 6 órával, felnőtt kísérővel haza lehet menni.
Ez természetesen a komplikációmentes beavatkozásokra vonatkozik.

Mint minden műtétnek, a terhességmegszakításnak is van kockázata, és vannak szövődményei. A műtét során vérzés léphet fel, melyet igyekszünk gyógyszeresen kezelni, de ennek sikertelensége esetén életmentő célzattal hasi műtétre is sor kerülhet. Igyekszünk szervkímélő módon vérzést csillapítani, de végső esetben a méh eltávolítása is indokolt lehet.

A terhességmegszakítás során az orvos a méh üregében éles eszközökkel dolgozik, amelyek kivételes esetben átfúrhatják a méh falát. Ennek tényét két orvos állapítja meg, és a beavatkozás jellegét is több tényező határozza meg. Sor kerülhet laparoszkópos műtétre, mely során a has megnyitása nélkül is el tudjuk látni a sérülést, de súlyosabb esetben hasműtétet végzünk, illetve további beavatkozások is szóba jöhetnek. Nagyobb vérveszteség esetén vérátömlesztésre is szükség lehet.

A kórházból való távozás után kímélő életmód, pihenés javasolt, ezért táppénz igényüket a kapott igazolással a háziorvosnál jelenthetik be. Csökkenő mértékű vérzés még kb. 1-2 hétig előfordulhat. Erős, darabos vérzés, erős alhasi fájdalom, láz esetén osztályunkat szíveskedjék felkeresni. Ezen panaszok általában banális jellegűek, de lehet olyan elváltozás, ami indokolja az újabb méhkaparást, de ennek eldöntése miatt fontos az orvosi vizsgálat.

4 hétig ülőfürdőtől illetve házasélettől tartózkodjanak.
3 hét múlva teljes panaszmentesség esetén is szükséges a kontroll vizsgálat, ezért kérjük felkeresni a műtétet végző orvost. Ez azért fontos, mert az ekkor elvégzett orvosi vizsgálat fényt deríthet a terhesség bent maradására, illetve egyéb szövődményekre.

Letölthető dokumentumok:

Nincsenek letölthető dokumentumok

Kapcsolódó szolgáltatások:

Nincs kapcsolódó szolgáltatás

Hasznos volt a bejegyzés?

Ossza meg az ismerőseivel! >>

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: email
Email
Megosztás itt: whatsapp
WhatsApp
Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: email
Megosztás itt: whatsapp

Talán ezek is érdekelhetik

További bejegyzések a tudástárban:

Genetikai tesztek fajtái

Kombinált genetikai teszt Minden várandós számára ajánlott a szűrővizsgálat első lépéseként. Előnye, hogy korán, a 14-15. betöltött...

Genetikai tesztek fajtái

Az újszülöttek anyakönyvezése

Az anyakönyvezés végett a születést az anyakönyvvezetőnél be kell jelenteni. Az anyakönyvezéshez szükséges adatokat a szülést vezető...

Az újszülöttek anyakönyvezése

Ellenőrző lista – mit hozzon magával szüléshez?

A legszükségesebb felszerelés a kórházi tartózkodás alatt az anyáknak: 2-3 elől gombolós hálóing 2-3 szoptatós melltartó (melltartó...

Ellenőrző lista – mit hozzon magával szüléshez?

Műtét előtti teendők

Ha kezelő orvosa nőgyógyászati műtetet tart indokoltnak, akkor főorvosi bemutatásra javasolja az osztályra. A megbeszélt napon, 11...

Műtét előtti teendők

35386802_1917340398297968_4898896576069500928_n (1)

Dr. Penyige Áron

Szülész-nőgyógyász

Elérhetőségek

Magánrendelés